نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی - آقای سرویس

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی - آقای سرویس


پس از مدتی استفاده از ماشین ظرفشویی، چربی و کثیفی ظروف اغلب روی فیلتر انباشته می شود و عملکرد دستگاه را دشوار می کند. بنابراین در این مقاله نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی را به شما آموزش می دهیم. تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی تأثیر بسیار مثبتی بر عملکرد دستگاه و تمیزی ظروف شما دارد. فیلترهای ماشین ظرفشویی ذرات غذا و چربی را جذب می کنند. در صورت عدم تعویض این فیلتر ذرات غذا و چربی روی ظروف جمع شده و می نشیند که طبیعی است. به علاوه، شما با یک ماشین ظرفشویی بدبو سر و کار خواهید داشت. تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی آسان است و کمتر از آنچه فکر می کنید زمان می برد. در زیر، تمام مراحل تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی شما را با آقای سرویس بررسی می کنیم و نکاتی را برای افزایش عمر فیلتر ماشین ظرفشویی شما یاد می گیریم.

1)    اولین قدم این است که فیلتر ماشین ظرفشویی را پیدا کنید

قبل از اینکه فیلتر ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید، باید محل آن را پیدا کنید. فیلتر ماشین ظرفشویی در تمام لوازم خانگی دارای جایگاه مشخصی است که در نگاه اول قابل مشاهده نیست. فقط این مراحل را دنبال کنید:

      ماشین ظرفشویی را کاملا خالی کنید و آن را از برق بکشید

فیلتر ماشین ظرفشویی در کف ماشین و زیر بازوی چرخان قرار دارد و برای دسترسی به آن باید لایه زیرین را کاملا جدا کنید. این فیلتر شبیه یک شیشه است و برای برداشتن آن باید فیلتر را 90 درجه در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. در ماشین ظرفشویی های قدیمی فیلتر به پایین دستگاه پیچ می شود و برای باز کردن آن باید از پیچ گوشتی استفاده کنید.

در بسیاری از موارد برای تعمیر ماشین ظرفشویی این مرحله باید تکرار شود. در برخی از مدل ها، باید هر دو فیلتر را جداگانه روشن کنید. فیلتر دوم داخل فیلتر شیشه ای قرار دارد و می توانید آن را با دست جدا کنید. محل فیلتر را برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی خود پیدا کنید.

2)    آب داغ و مایع ظرفشویی، ساده ترین راه برای تمیز کردن فیلتر ظرفشویی

مقداری آب داغ و مایع ظرفشویی را در یک کاسه بزرگ بریزید. با تمیز کردن اطراف فیلتر با یک پارچه شروع کنید، سپس فیلتر را در کاسه آب قرار دهید. چند ساعت صبر کنید تا تمام چربی و آلودگی از فیلتر پاک شود. در مرحله بعد، از یک مسواک یا برس نرم استفاده کنید تا هرگونه آلودگی باقیمانده را پاک کنید.

در نهایت فیلتر را با آب داغ تمیز کنید. بسیاری از اوقات، انجام این مرحله ساده شما را از تعمیر ماشین ظرفشویی بوش یا برندهای دیگر نجات می دهد. مقاله تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان را از دست ندهید.

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی - آقای سرویس

3)    مایع جادویی نمک و جوش شیرین فیلترهای چرب را تمیز می کند

گاهی اوقات، چربی زیادی در جایی که فیلتر است رسوب می کند. برای از بین بردن این رسوبات، یک پارچه نرم را مرطوب کنید و از مایع ظرفشویی برای تمیز کردن قسمت فیلتر در ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید. اگر احساس خوبی ندارید و ماشین ظرفشویی شما کفی چرب دارد، ما یک راه حل تمیز کننده شگفت انگیز برای شما داریم.

کافی است نصف فنجان نمک و جوش شیرین را با یک فنجان ویتکس مخلوط کرده و در ته ماشین ظرفشویی بریزید. حالا ماشین ظرفشویی را روشن کنید و چند ساعت صبر کنید تا کاملا تمیز شود.

تبریک می گویم، ماشین ظرفشویی شما به خوبی روز اول است. البته به یاد داشته باشید که فیلتر را داخل آن قرار دهید و ماشین ظرفشویی را روشن کنید تا مجبور نباشید برندهای گران قیمت دیگر را تعمیر کنید.

نکات مهم برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بسیار آسان است، اما اگر این نکات را فراموش کنید، ممکن است ماشین ظرفشویی شما آسیب ببیند. هنگام تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی به نکات زیر توجه کنید:

  • به یاد داشته باشید، هرگز ماشین ظرفشویی خود را بدون فیلتر باز نکنید. در این صورت به ماشین ظرفشویی آسیب می رسانید و در نهایت با ظروف کثیف مواجه می شوید.
  • اگر فکر می کنید فیلتر ماشین ظرفشویی شما آسیب دیده است، اصلا از آن استفاده نکنید و فیلتر جدید بخرید.
  • هنگام تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی هیچ فشاری وارد نکنید. فیلتر خراب می تواند به اجزای ماشین ظرفشویی آسیب برساند و هزینه تعمیرات از شما کسر می شود.

نکات بالا را برای تمیزتر نگه داشتن ظروف خود رعایت کنید. اگر می خواهید ماشین ظرفشویی شما به صورت اصولی تعمیر شود، مقاله ما را در مورد شماره تعمیرکار برد ماشین ظرفشویی در اصفهان بخوانید.

نکاتی برای افزایش عمر فیلتر ماشین ظرفشویی بدون تمیز کردن

برای اینکه فیلتر ماشین ظرفشویی شما دوام بیشتری داشته باشد و به قطعات ماشین آسیب نرساند، باید یک سری نکات را رعایت کنید. مهم ترین راه حل ها برای تمیز کردن فیلتر در زیر آورده شده است.

  • قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، آنها را کاملاً از باقی مانده مواد غذایی تمیز کنید.
  • پس از هر بار شستشو، بقایای مواد غذایی را از اطراف فیلتر جدا کنید.
  • اگر هر روز از ماشین ظرفشویی خود استفاده می کنید، فیلتر را کمتر خارج کرده و تمیز کنید.
  • ماهی یکبار ماشین ظرفشویی را خالی کنید. یک کاسه سرکه را روی آن قرار دهید و چرخه شستشو را با آب گرم و معمولی تنظیم کنید. این باعث می شود که چربی کمتری روی فیلتر ذخیره شود.
  • هر ماه یک روز مشخص برای تمیز کردن فیلتر خود تعیین کنید و آن را در تقویم خود علامت بزنید تا فراموش نکنید.
  • مطمئن شوید که فیلتر در جای خود قرار دارد. در غیر این صورت فیلتر قادر به جذب ذرات غذا نخواهد بود، قطعات داخل دستگاه آسیب دیده و آب وارد دستگاه می شود. برای اطلاع از دلایل دیگر، مقاله چرا آب در ماشین ظرفشویی شما تخلیه نمی شود را بخوانید.

با رعایت نکات بالا از پرداخت هزینه تعمیرات ماشین ظرفشویی جلوگیری می کنید. البته هزینه فیلتر بسیار کمتر از تعمیر ماشین ظرفشویی شماست.

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی - آقای سرویس

تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی را با متخصصان آقای سرویس حرفه ای انجام دهید

در این مقاله نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی از صفر تا صد را توضیح می دهیم. به یاد داشته باشید که صبور باشید و فیلتر را کاملا تمیز کنید. با تعویض گهگاه فیلتر، مراقب سلامت ماشین ظرفشویی خود باشید. البته به خاطر داشته باشید که فیلتر آسیب دیده و پاره شده می تواند به اندازه عدم وجود فیلتر به ظروف و ماشین ظرفشویی شما آسیب برساند.

اگر ماشین ظرفشویی شما خراب شد، هرگز خودتان قطعات را لمس نکنید، زیرا ممکن است آسیب بیشتری به ماشین وارد شود و باید هزینه بیشتری بپردازید. از آنجایی که ماشین ظرفشویی بسیار حساس است، بسیاری از تعمیرکاران تخصص لازم برای تعمیر ماشین را ندارند. مراکز آقای سرویس با بهره گیری از کارشناسان حرفه ای و مجرب آماده عیب یابی و رفع کوچکترین ایرادات انواع ماشین ظرفشویی می باشند.

علاوه بر این، تمام قطعات استفاده شده دارای ضمانت تعویض تا 6 ماه می باشد. فقط نیازهای خود را ثبت کنید و پس از تماس با شما برای هماهنگی، پرسنل تعمیر و نگهداری حرفه ای درب منزل شما حاضر می شوند و به شما قیمت می دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *